Przez internet czy lokalnie? Jak zamawiać rolety?

Zdjęcie pokazuje roletę dzień noc

Takie pytanie stawia sobie każdy, kto chce zasłonić swoje okno, czy to przed wścibskim sąsiadem, czy też przed promieniami słońca. Postaramy się w tym artykule przedstawić kilka naszych spostrzeżeń które, będą raczej zachwalały kupno w internecie, ale spróbujemy zachować dozę obiektywnego podejścia i przedstawimy kilka plusów kupna rolet lokalnie. Podstawą jest znalezienie firmy specjalizującej się w tym zagadnieniu i znającą się na swojej branży.

Przed zakupem rolet do domu najczęściej boimy się pomiaru i montażu, niezależnie jakiego producenta czy sprzedawcę wybierzemy, lokalnego czy internetowego nie jest to powód do obaw. Również montaż nie jest najtrudniejszą rzeczą na świecie i każdy, kto posiada podstawowe wyposażenie (wkrętak, wkrętarka, drabina itp.), powinien dać radę.

Zamówienie lokalne

Wybierając ten sposób zdobycia rolet na wymiar bądź gotowych warto rozejrzeć się czy w naszej okolicy funkcjonuje jakiś zakład, który produkuje i sprzedaje rolety na wymiar. W przypadku wielkich sklepów budowlanych, w których otrzymamy produkt tani, ale może się on okazać wątpliwej jakości jak i nie pasować do naszego okna. W przeciwieństwie do tego możemy zamówić rolety od lokalnej firmy, na pewno nasze zamówienie zostanie potraktowane indywidualnie i będziemy mogli dostosować najlepsze zasłony do naszych okien.

Pomiar i montaż

Jednym z większych plusów zamówienia osłon okiennych „na miejscu” jest możliwość zamówienia wykonania pomiaru i montażu, czasem są to usługi odpłatne czasem darmowe, zależy od usługodawcy. Nawet jeśli nie skorzystamy z tego udogodnienia sprzedawca, powinien nam przedstawić sposób wykonania tych czynności. Ponadto będąc poza internetem ktoś sprzedający nam zasłony, będzie w stanie pokazać nam jak to robić na prawdziwym salonowym oknie.

Okolice okna

Wiedząc, jakie mamy okno i co znajduje się wokół niego, możemy to łatwo przedstawić w celu dobrania odpowiedniej rolety to, co dzieje się wokół okna, a także jak wygląda samo okno. Na miejscu ktoś przyjmujący zamówienie powinien przedstawić rozwiązania tak, aby roleta pełniła funkcje ozdobne, ale także była praktyczna.

Materiał

Ważne jest, jakie dobierzemy rolety do pomieszczenia nie tylko na podstawie materiału, z jakiego wykonana jest „tkanina”, ale także obudowa, czyli osprzęt. Niewątpliwie jest to przewagą zamawiania lokalnego, pomimo że strony czasami oferują darmowe próbki, to jednak idąc do sklepu fizycznego, możemy wszystkiego dotknąć i ocenić jak wygląda w naturalnym świetle, zamawiając próbki mamy dostęp jedynie do części asortymentu sklepu. Dodatkowo uzyskujemy od razu do tego poradę sprzedawcy. Możemy sobie także sprawdzić grubości poszczególnych materiałów oraz ich reakcje na światło z zewnątrz.

Zamówienie internetowe

Teraz obejrzymy drugą stronę medalu, czas na zamówienia internetowe, co w nich jest takiego, że zachęcają tak dużo osób chcących ozdobić okno? Wiele osób myśli, że zamówienie rolet  z internetu zajmie bardzo dużo czasu, tymczasem jest zupełnie inaczej, w naszym sklepie czas od wpłynięcia wpłaty do wysłania przez nas gotowego produkty to często nawet nie trzy dni, pamiętajmy, że wybierając zasłony od producenta pomija się pośredników, a co za tym idzie skraca się czas oczekiwania i cena. Warto też podkreślić wygodę i szybkość takiego zamówienia, w przeciwieństwie do zamówienia lokalnego nie musimy „latać po mieście” w celu znalezienia idealnego salonu marnując na to kilka godzin, a to i tak jest możliwe tylko w przypadku mieszkańców większych miast, mieszkańcy mniejszych miasteczek oraz wsi nie mają za dużego wyboru. A tak wystarczy pomiar kilka kliknięć i już, roleta jest w domu bez wychodzenia z domu. Dodatkowym aspektem jest bezpieczeństwo takich zakupów, w dzisiejszych pandemicznych czasach warto jest zadbać o nie tylko swoje zdrowie, ale także i innych i pozostawać w domu jak najwięcej.

Montaż i pomiar

Dzięki zastosowanym systemom rolety współcześnie są bardzo łatwe do zamontowania, usprawnienia zastosowane w tych systemach są tak dostosowane do okien tak, że łatwo na nich zainstalować pasującą roletę. Poza tym w internecie  można znaleźć wiele poradników (obrazkowych, opisowych czy video) pomagających w procesie montażu czy pomiaru, na przykład tutaj. Jedyne sprzęty, jakie mogą być potrzebne to drabina lub drabinka (nie zawsze) oraz wkrętak bądź wkrętarka, wystarczy trochę chęci, uśmiech na twarzy i gotowe. Z resztą nawet jeśli montaż czy pomiar nas przewyższa (raczej niemożliwe) to, zawsze można poprosić kogoś o pomoc, kogoś z rodziny bądź sąsiada, na pewno będzie to miła okazja, żeby wspólnie spędzać czas.

Okno

Tak samo jak w przypadku zamawiania okien lokalnie musimy rozejrzeć się „szerzej”, czyli nie tylko na samo okno czy szybę, ale na całą wnękę okienną, bądź zauważyć jej brak, może nam to pomóc zauważyć czego potrzebujemy, a także czego może lepiej nie stosować, gdyż np. po zawieszeniu zasłony okaże się, że okno nie otwiera się w pełni, warto w takim wypadku skontaktować się z producentem, na pewno zostanie udzielona odpowiednia pomoc, w naszym sklepie taka fachowa porada nic nie kosztuje, a pozwala uzyskać odpowiedzi, na jakiej to zasłony użyć do domu czy mieszkania, zachęcamy do kontaktu.

Materiał

W tym przypadku wiele stron oferuje wysyłkę darmowych próbek, jednak uważamy, że dobry opis tworzywa lub tworzyw, z których jest wykonana roleta, jest wystarczający. Poza tym są zdjęcia i w internecie jest ich cała masa, na wielu stronach można znaleźć całe galerie z inspiracjami. Wystarczy też sobie przypomnieć, goszcząc w jakimś domu, na pewno spotkaliśmy się z różnymi typami zasłon, rolety różnego takie jak rzymskie czy dzień noc są na rynku od dawna, więc nie trudno się na nie natknąć podczas wizyty u znajomych czy rodziny. Dodatkowo wiele stron udziela darmowej porady, w tym nasza, w takiej rozmowie wszystko można wytłumaczyć, wiele lat doświadczenia pozwala na zrozumienie wielu sytuacji i udzielenie takich informacji, które pozwolą wybrać odpowiednią zasłonę.

Nie pozostaje nam nic innego jak polecić zakupy w naszym sklepie.

Tags , ,

Dodaj komentarz