Moskitiery, czyli skuteczna obrona przed owadami

Gdy za oknem zaczyna robić się cieplej chcemy otwierać nasze okna, aby jak najbardziej cieszyć naturą na zewnątrz. Niestety często wiąże się to z wpuszczaniem wielu niechcianych insektów do naszego pomieszczenia. Istnieje jednak sposób aby odciąć dostęp dla owadów jednocześnie nie rezygnując z oddychania świeżym powietrzem. Moskitiery siatkowe, bo o nich mowa, za pomocą szybkiego i prostego montażu dadzą ci upragnione wytchnienie bez bzyczenia nad uchem.

Na zdjęciu zamontowana na białym oknie moskitiera w białej ramce
Biała moskitiera zamontowana na bezinwazyjnych haczykach

Pomiar okna i montaż moskitier

Aby podać poprawne dane pomiarowe należy zmierzyć okno od uszczelki do uszczelki (patrz obrazek niżej) uzyskując przy tym wysokość i szerokość produktu. Następnie trzeba zmierzyć grubość okna. Dzięki temu można dopasować haczyki montażowe (od 0 do 3 cm).

Dużym plusem moskitier jest to, że montuje je się bezinwazyjnie. Do okna przykładamy moskitierę, a następnie przekręcamy palcami haczyki tak aby zacisnęły się na uszczelce. Bez obaw, haczyki nie powinny zrobić szkód w uszczelkach okiennych. I już, żadnych narzędzi (ew. drabina), żadnego wiercenia. Prosta i skuteczna ochrona.

obrazek wizualizujący przekrój okna z oznaczonymi punktami pomiarowymi
punkty pomiarowe określają szerokość i wysokość moskitiery, a grubość określa szerokość haczyków montażowych

Zalety moskitier na wymiar

Większe bezpieczeństwo

Odpowiednio wymierzona i założona siatka na owady znacznie obniża prawdopodobieństwo, że do pomieszczenia dostaną się owady. W przypadku gdy ktoś ma alergię np. na ukąszenia pszczół bądź os moskitiera znacznie zwiększa bezpieczeństwo uczulonej osoby.

Ulga w upały

Szczególnie przydatne moskitiery okazują się podczas upalnych dni. Dla wrażliwych na wysokie temperatury osób dorosłych czy dzieci jedynym momentem podczas doby kiedy mogą wytchnąć jest noc. Dzięki siatkom przeciw owadom można bez obaw spać przy otwartym oknie nawet z zapalonym światłem.

Proste w czyszczeniu

Wytrzymała konstrukcja i trwałe materiały sprawiają, że bardzo łatwo utrzymać moskitierę w czystości. Wystarczy mokra szmatka i opcjonalnie lekki detergent aby zmyć nieczystości z naszej osłony przed insektami.

zdjęcie imitujących drewno okna i moskitiery
Na zdjęciu widać prostotę budowy moskitiery, jest ona prosta w naprawie w razie uszkodzeń i nie sprawia trudności rozebranie jej i np. dokładniejsze umycie

Czy zdejmować moskitiery na sezon jesienno-zimowy?

Zalecamy, aby na zimniejsze okresy roku zdejmować siatkę gdyż owady nie są problemem, a niskie temperatury mogą źle wpływać na trwałość produktu. Nasze moskitiery nie są produktem na jeden sezon, ich demontaż jest łatwy, a stanowi ważny krok, aby osłona przetrwała długi czas.

KupRolety.pl
77-100 Bytów
ul. Ogrodowa 6
+48 59 822 88 55
biuro@kuprolety.pl