Rolety dzień-noc w kasecie – rozwiązanie idealne dla wymagających

Rolety dzień-noc to niezwykle popularne rozwiązanie, które łączy estetykę z funkcjonalnością. Efektowny wygląd rolet sprawia, że doskonale prezentują zarówno wewnątrz nieruchomości, jak i na zewnątrz. Co warto wiedzieć o roletach dzień-noc? Jakie są ich zalety? Wyjaśniamy poniżej.

Zdjęcie pokazuje brązową roletę dzień-noc w kuchni
Zastosowanie rolety dzień-noc w kuchni

Co warto wiedzieć o roletach dzień-noc?

Charakterystycznym elementem rolet dzień-noc są poziome pasy na tkaninie. Dzięki temu po odpowiednim ustawieniu rolety można przysłonić wnętrze lub zadbać o jego odpowiednie oświetlenie. Różne kombinacje można tworzyć nie tylko poprzez całkowite podniesienie lub opuszczenie materiału, ale też ustawianie pasm o różnym stopniu przeźroczystości na różnym poziomie. To, co jeszcze wyróżnia rolety dzień-noc to sposób ich nawinięcia na rurę – są one bowiem nawijane w dwóch równoległych do siebie warstwach.

fragment okna pokazujący tkaninę rolety dzień-noc oraz jej płaskie prowadnice
Wygląd tkaniny rolety oraz prowadnic płaskich

Wiele osób obawia się instalacji tego typu rozwiązania z uwagi na obawę przed prześwitywaniem materiału. Nie jest to zasadne – owszem materiał przepuszcza światło, ale nie jest w 100% prześwitujący. Dzięki temu rolety dzień-noc sprawdzą się zarówno do zapewnienia komfortu przed nadmiernym przedostawaniem się promieni słonecznych do wnętrza, ale też przed spojrzeniami z zewnątrz.

Jak zbudowane są rolety dzień-noc?

Jak już wspomniano, charakterystycznym elementem rolet dzień-noc są dwa rodzaje pasów, naprzemiennie ułożonych. Składają się one z pasów przyciemniających i transparentnych. Odpowiednio ułożone zapewniają ochronę, stąd też z powodzeniem można je stosować nie tylko w salonie czy kuchni, ale też sypialni, a nawet łazience.

Zarówno pasy zaciemniające, jak i transparentne są wykonane z dwóch różnych materiałów. Te pierwsze są wyprodukowane najczęściej przy wykorzystaniu poliestrowej tkaniny, która jest dostępna w wielu kolorach. Szeroka paleta barw umożliwia dopasowanie wyglądu rolet do istniejącej architektury wnętrza. Z kolei transparentne pasy są wyprodukowane z siateczki, której budowa pozwala na przedostawanie się promieni słonecznych do wnętrza.

Rolety dzień-noc zamontowane na dużym przeszkleniu w budynku piekarnii
Budowa rolety dzień-noc, pasy ustawione w pozycji „dzień”

Kiedy warto wybrać rolety dzień-noc w kasecie?

Rolety dzień-noc w kasecie to idealne rozwiązanie dla osób ceniących funkcjonalność i elegancję. Charakterystycznym elementem konstrukcji jest kaseta, w której ukryta jest tkanina. Dzięki temu rolety prezentują się estetycznie. Co ważne – kaseta ta może zostać bezinwazyjnie zamontowana do ramy okiennej – można ją przykleić, dzięki czemu właściciele nowych okien nie muszą się obawiać ich uszkodzenia. Opcja ta ma jednak jeszcze inne plusy. Po rozwinięciu roleta dokładnie przylega do szyby, a po zwinięciu jest skutecznie chroniona przed zabrudzeniem i zakurzeniem.

Trzy rolety dzień-noc zamontowane we wnęce
Przykład zastosowania rolet dzień-noc w kasecie

Rolety w kasecie mogą być również wzbogacone o prowadnice. Dzięki temu po ich rozwinięciu okna są w pełni zasłonięte i wyeliminowany został problem bocznych prześwitów. Rozwiązanie to doceniają osoby, którym zależy na dużym przysłonięciu wnętrza i uzyskaniu efektu maksymalnej prywatności.

Wybierając rolety dzień-noc w kasecie warto zwrócić uwagę na ich wygląd. Dostępne są bowiem różne warianty zarówno pod względem designu, jak i kształtu. Należy je dopasować nie tylko do własnych upodobań, ale też do ilości miejsca we wnęce okiennej. W przypadku ciasnych otworów po zamontowaniu rolet kasetowych może okazać się, że pełne otwarcie skrzydeł nie będzie możliwe.

Czym się kierować przy wyborze rolet?

Wybierając rolety dzień-noc w kasecie warto wziąć pod uwagę nie tylko ich funkcjonalność, ale też estetykę. Odpowiednio dopasowane stanowią również element dekoracyjny wnętrza. Warto jednak zadbać nie tylko o odpowiednie dopasowanie ich kolorystyki, ale też rozmiaru. Należy bowiem pamiętać, że odpowiedni rozmiar tkaniny pozwala skutecznie zasłonić nieestetyczne elementy stolarki okiennej bądź nawet całą wnękę. W takiej wersji roleta doskonale uzupełnia wnętrze, stanowiąc jednocześnie element dekoracyjny.

W przypadku rolet montowanych na ścianie, właściciele nieruchomości nie muszą również obawiać się negatywnych konsekwencji związanych z montażem kasety na skrzydle okna. Tego typu opcja montażu jest najprostszym rozwiązaniem – nie trzeba uwzględniać wielu parametrów, a co najważniejsze – zawsze można dopasować rozmiar rolety do rozmiaru wnęki.

Roleta dzień-noc zamontowana w jadalnii

Jak właściwie ustawić rolety dzień-noc?

Ustawianie rolet dzień-noc jest dość proste i nie powinno sprawiać większych problemów. Do sterowania ułożenia pasów wystarczy wykorzystać łańcuszek stanowiący integralną część konstrukcji. W zależności od kierunku jego poruszania, rolety zaczną podnosić się lub opadać, a przy tym pasy przybierać różne kombinacje. Dzięki temu roletą można zasłonić całe okno uzyskując maksymalne przysłonięcie, bądź też zasłonić okno, ale uzyskać efekt wpadania promieni słonecznych do wnętrza. Dzięki możliwości łatwej regulacji przepływu światła w pomieszczeniu tego typu rozwiązanie cieszy się dużą popularnością.

KupRolety.pl
77-100 Bytów
ul. Ogrodowa 6
+48 59 822 88 55
biuro@kuprolety.pl