Rolety w kasecie z prowadnicami płaskimi

Rolety w kasecie z prowadnicami płaskimi to tradycyjne rozwiązanie, niczym nie różniące się od tradycyjnej formy rolet. Konstrukcja ta składa się bowiem z tkaniny nawiniętej na rurę rolety, zasłoniętej kasetą. Po bokach znajdują się płaskie prowadnice, które sprawiają, że tkanina dokładnie przylega do ramy okiennej, niwelując tym samym problem prześwitów. Co warto wiedzieć o roletach w kasecie z prowadnicami płaskimi?

żółte rolety wewnętrzne zamontowane na białym oknie

Dlaczego warto postawić na rolety w kasecie?

Rolety w kasecie to doskonałe rozwiązanie, pozwalające zadbać o odpowiedni komfort mieszkańców. Umożliwiają one bowiem skuteczne zasłonięcie otworów okiennych bądź też regulowanie ilości wpadających promieni słonecznych. Ogromną zaletą rolet w kasecie z prowadnicami jest zabezpieczenie brzegów tkaniny przed zniszczeniem. Dzięki nim materiał jest nie tylko prosto zwijany, ale też nie dochodzi do jego zagnieceń czy strzępienia brzegów. Kolejnym plusem prowadnic jest możliwość wyeliminowania prześwitów, dzięki czemu można uzyskać efekt wysokiego przysłonięcia lub zaciemnienia wnętrza. W takiej opcji, w przypadku pozostawienia uchylonych skrzydeł okiennych, materiał również nie obija się o szybę i nie generuje nieprzyjemnych dźwięków. A wszystko to dzięki temu, że roleta jest unieruchomiona i doskonale przylega do okna.

Co warto wiedzieć o prowadnicach?

Rolety w kasecie w płaskimi prowadnicami umożliwiają sterowanie materiałem tuż przy szybie. Dzięki temu materiał nie zwisa bezwiednie, nawet w momencie, gdy okno jest otwarte bądź uchylone. Wybierając kolorystykę rolet warto pamiętać, że wybrać można nie tylko barwę materiału, ale też kolor kaset i prowadnic. Są one dostępne w kilku podstawowych kolorach. Wbrew obawom wielu są one niezwykle wytrzymałe.

dolna część żółtej rolety wewnętrznej

Jeśli chodzi o budowę prowadnic płaskich to sprawiają one, że materiał porusza się między prowadnicą a szybą. Dzięki temu pełnią one funkcję ozdobną – dzięki takiej budowie krawędzie materiału rolety nie znajdują się na wierzchu, co pozwala skutecznie ukryć wszelkie zagniecenia bądź uszkodzenia krawędzi.

Dodatkowo jak już wspomniano, prowadnice pozwalają przytrzymać materiał przy szybie. Nie dotyka on jej, aczkolwiek sprawia, że porusza się on blisko niej, co pozwala uzyskać efekt równomiernego nawijania się materiały. Taka budowa sprawia, że materiał jest dokładnie prowadzony, co szczególnie sprawdza się w przypadku okien o dużych wysokościach, czy nawet drzwi balkonowych.

żółta roleta w kasecie z prowadnicami

Jak montuje się kasetę z roletą z płaskimi prowadnicami?

Istnieje kilka sposobów montażu kasety z roletą z płaskimi prowadnicami. W zależności od możliwości i preferencji właściciela, kaseta może zostać przymocowana do ramy okiennej za pomocą wkrętów bądź też przyklejona. Jeśli chodzi o prowadnice, to są one mocowane za pomocą specjalnej taśmy montażowej. Warto jednak pamiętać, że dobrze odtłuszczona powierzchnia sprawia, że prowadnice świetnie trzymają się na taśmie.

Co ważne, każda z tych metod montażu nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Co więcej, decydując się na zakup gotowych kaset z roletami i płaskimi prowadnicami, właściciele mogą sami dokonać montażu. W znacznym stopniu ułatwią to instrukcje montażu produktów, które znajdują się na naszej stronie.

Jeśli poszukujesz funkcjonalnych, a przy tym estetycznych osłon okiennych to roleta z kasetą i płaskimi prowadnicami będzie idealnym rozwiązaniem. Odpowiednio dopasowana kolorystyka pozwoli Ci nie tylko urządzić estetyczne wnętrze, ale przede wszystkim odmienić je i zyskać komfortowe warunki do przebywania w nim. Rozwiązanie to często jest też wybierane przez osoby wynajmujące pomieszczenia – bezinwazyjny montaż pozwala wykorzystać je w okresie wynajmu, a później bezproblemowo zdemontować konstrukcję, bez obaw o pozostawienie uszkodzonej stolarki okiennej.

rolety wewnętrzne zamontowane w kuchni
Przykład połączenia klasycznych rolet z innym typem zasłon, w tym przypadku są to firany
KupRolety.pl
77-100 Bytów
ul. Ogrodowa 6
+48 59 822 88 55
biuro@kuprolety.pl